הרמת מסך

לאור זאת, הדין הישראלי אינו אוכף עקרון זה באופן נוקשה ובכל תנאי. בצד ההרחבה ההדרגתית של כשירויות האישיות המשפטית שומר בידו ביהמ"ש את שיקול הדעת להתעלם מן האישיות הנפרדת של החברה, בעזרת הדוק’ הגמישה של הרמת מסך.

הרמת מסך כרוכה בהתעלמותו של ביהמ"ש מן ההפרדה שבין ישות החברה לישותם המשפטית של בעלי המניות בה. הרמת המסך יוצרת הרחבה של מעגל היריבויות: ע"פ עקרון האישיות המשפטית הנפרדת יריבותם של הנושים היא מול החברה עצמה בלבד. הרמת המסך יוצרת יריבות גם ישויות משפטיות של פרטים בודדים, כאשר ביהמ"ש מתעלם מקיומו של מסך ההתאגדות ומאפשר לכפוף את כיסי העושר של בעלי המניות להתחייבויותיה של החברה. את היריבות הזו יוצר ביהמ"ש על מנת לקדם את האינטרס של הנושים להיפרע מחובותיהם, או כשהחברה מבקשת הרמת מסך כדי למצוא את הנושה אחראי אישית כלפי בעלי המניות. בדרך כלל הרמת המסך נועדה לביטול האישיות המשפטית של החברה, אך בכלי זה השתמש ביהמ"ש במקרים שונים כדי להתאים את פסיקתו למהות הכלכלית האמיתית של העסקות הנדונות בפניו.

עידכונים וחדשות

המלצות ועדת לוקר

המלצות ועדת לוקר כוללות המלצות ועדת גורן ובכך פגיעה קשה בציבור נכי צה"ל ומשפחותיהם


לפרטים נוספים

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות

כתובת : רח' אברהם לינקולן 22, ירושלים

מיקוד  : 9418635

טלפון  : 02-633-6333 

פקס   :  02-633-6339

דוא"ל :   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

       
 

מפת הגעה למשרדינו

כותבים עלינו

 תודה רבה למשרד עורכי דין מיכאל בנימין על יחס אישי ושירות מקצועי , הייעוץ שלכם, הגישה והסבלנות זה משהו שלא נתקלתי בו . ובסופו של דבר כמובן קיבלתי את מבוקשי. תודה רבה אמליץ בחום עידו.

כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין מיכאל בנימין, אין לראות באתר זה כתחליף לייעוץ משפטי                                                                                                 site by isweb - בניית אתרים בירושלים