החל מ-2015 יעוגלו אחוזי הנכות כלפי מעלה בלבד!

בעיקבות תביעתו של נכה צה"ל, לביהמ"ש המחוזי בירושלים, שבו פסק השופט שפירא יוסף, כי מדובר בהנחייה שסותרת את עקרונות יסוד המשפט הישראלי, ולכן מדובר בטעות משפטית בכך שעד כה עיגלו את אחוזי הנחות כלפי מטה. על כך עירער משרד הביטחון לבית המשפט העליון. אך הושגה פשרה בבית המשפט העליון, לפיה : "חישוב דרגת הנכות של נכה צה"ל ייעשה במספרים שלמים, תוך עיגול כלפי מעלה של שברי אחוזים".

כל נכה שיבדק על ידי וועדה רפואית מחוזית/עליונה, מיום 1/2/2015 יעוגלו לו האחוזים עלפי מעלה להלן הסבר עם דוגמא: נכה צה"ל שנקבעה לו דרגת נכות של 19.25%, שלא מזכה כידוע, את הנכה לתגמולים קבועים לכל ימי חייו ושיקום, אלא לפיצוי חד פעמי.  אז מיום 1/2/2015 כאמור לעיל משרד הביטחון מחוייב לעגל את אחוזי הנכות שלו ל-20% במקום 19.25%.

חשוב להדגיש, אחוזי הנכות לא יעוגלו אוטומטית לכל נכה שיש לו אחוזי נכות עם שברי אחוזים. אלא, רק לנכה שיעמוד בפני וועדה החל מיום 1/2/2015.

 

עידכונים וחדשות

המלצות ועדת לוקר

המלצות ועדת לוקר כוללות המלצות ועדת גורן ובכך פגיעה קשה בציבור נכי צה"ל ומשפחותיהם


לפרטים נוספים

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות

כתובת : רח' אברהם לינקולן 22, ירושלים

מיקוד  : 9418635

טלפון  : 02-633-6333 

פקס   :  02-633-6339

דוא"ל :   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

       
 

מפת הגעה למשרדינו

כותבים עלינו

 תודה רבה למשרד עורכי דין מיכאל בנימין על יחס אישי ושירות מקצועי , הייעוץ שלכם, הגישה והסבלנות זה משהו שלא נתקלתי בו . ובסופו של דבר כמובן קיבלתי את מבוקשי. תודה רבה אמליץ בחום עידו.

כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין מיכאל בנימין, אין לראות באתר זה כתחליף לייעוץ משפטי                                                                                                 site by isweb - בניית אתרים בירושלים