המלצות ועדת לוקר

ועדת לוקר מתעקשת כי יש ליישם את המלצותיה של ועדת גורן, שכאמור דורשת ליישם מהפכה באגף השיקום ובהגדרת נכי צה"ל כמו כן, השלכות בתחום זכאות לרכב רפואי וכן גם לבני משפחות שכולות שכיום זכאים. לצד הבטחת זכאותם של הלוחמים והנפגעים בקרב, השארת ההגדרות הנוכחיות והמרחיבות מחייבת שינוי, נכתב בדו"ח, " המלצות ועדת גורן אושרו על-ידי ממשלת ישראל בתאריך 8 ינואר, 2012. המלצות הוועדה נתקלו בהתנגדויות רבות. גם כיום, כמעט ארבע שנים לאחר פרסומן, יושמו רק חלק קטן מהמלצות הוועדה. עם זאת, בשנת 2012 התקיים משא ומתן בין משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון לבין ארגוני הנכים והמשפחות השכולות, כדי להביא ליישום חלק מן ההמלצות. מאמצים אלה באו לידי ביטוי בהסדרה נרחבת בחקיקה של זכויותיהם של משפחות החללים המטופלות באגף משפחות והנצחה, המיישמת את המלצות ועדת גורן בנושא זה ובנושאים אחרים.

לא כך הדבר בכל הנוגע לאגף השיקום ולזכאיו. עד כה, טרם יושמה אפילו המלצה אחת מהמלצות הוועדה. עם זאת, לאחר משא ומתן בין משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה לבין ארגוני הנכים, הוסכם על קבלת חלק מהמלצות ועדת גורן. גם פשרה זו עדיין לא מומשה.

מימוש המלצות ועדת גורן: הוועדה ממליצה לפעול ליישום מלא של המלצות ועדת גורן ובהקדם האפשרי, זאת שכן, חלוף הזמן רק מביא להחרפת הבעייה על כלל היבטיה, וכפועל יוצא מכך, להגדלת תקציבי השיקום לשנים רבות. ".

לנוחויותכם מצ"ב קישור להמלצות דוח לוקר המלא:

דוח הוועדה לבחינת תקציב הביטחון

 

עידכונים וחדשות

המלצות ועדת לוקר

המלצות ועדת לוקר כוללות המלצות ועדת גורן ובכך פגיעה קשה בציבור נכי צה"ל ומשפחותיהם


לפרטים נוספים

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות

כתובת : רח' אברהם לינקולן 22, ירושלים

מיקוד  : 9418635

טלפון  : 02-633-6333 

פקס   :  02-633-6339

דוא"ל :   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

       
 

מפת הגעה למשרדינו

כותבים עלינו

 תודה רבה למשרד עורכי דין מיכאל בנימין על יחס אישי ושירות מקצועי , הייעוץ שלכם, הגישה והסבלנות זה משהו שלא נתקלתי בו . ובסופו של דבר כמובן קיבלתי את מבוקשי. תודה רבה אמליץ בחום עידו.

כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין מיכאל בנימין, אין לראות באתר זה כתחליף לייעוץ משפטי                                                                                                 site by isweb - בניית אתרים בירושלים